Новий ракетний удар по Україні став “особливим”: експерт вказав на відмінності

Новини

Україна пережила новий масований ракетний удар, внаслідок якого є жертви та поранені.

Під удар потрапили Луцьк, Львів, Сміла, Дніпро, пише Politeka.net.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко зазначає у своєму телеграм-каналі, що ця атака має відмінні моменти.

“Були запущені і були збиті: 4/0-Х-22, 4/0-КРМ “Калібр”, 20/16-Х-101/555. Відмінні моменти – з 6 серпня перше застосування Х-101/555, для чого було піднято 11 літаків Ту-95МС, хоча, за ідеєю, вистачило б і 3.

Застосування Х-101/555 є показовим не тільки задіяними носіями. Хронологія пусків ракет Х-101/555 за останні 2 місяці така: 26 червня, 26 липня, 6 серпня, 15 серпня.

При цьому при кожному з цих пусків застосовується кількість ракет, що відповідає даним про їх виробництво до двох ракет на добу», – каже Коваленко.

За словами військового експерта, один раз — це випадковість, двічі — це збіг, а три вже закономірність.

«Чотири рази… Можливо, щодо Х-101/555 справді настав той момент, коли, що виробляють, те й застосовують. Хоча це не скасовує того факту, що небагато, але вони збільшили виробництво.

Також на себе звернуло увагу, що пуски з Чорного моря КРМБ “Калібр” здійснювалися з фрегата, ударний потенціал якого 8 ракет», – звернув увагу Коваленко.

Недовантажили чи заощадили? І навіщо, якщо згідно з бойовим завданням достатньо було 4 ракети, ризикували фрегатом у відкритому морі, а не застосували ДЕПЛ?», – розмірковує Коваленко.

Додамо, тим часом стало відомо, що кількість поранених на Львівщині збільшилась до 15 людей. Серед них є 10-річна дівчинка.

На щастя, загиблих немає.

Додамо, раніше стало відомо про жертви внаслідок ракетних ударів у Краматорську та Луцьку.