Новий союз! Зеленський зірвався з ніг – це закінчить війну: підписали щойно! Радісна звістка!

Новини

12 жовтня міністерства оборони Данії та Чехії оголосили про підготовку першого спільного траншу військової допомоги для України з бойовими машинами піхоти та бойовими танками, яка надійде «в найближчі місяці».

Про це йдеться в повідомленнях обох міністерств.

Крім того, зазначається, що військове обладнання для України буде вилучене зі складів чеських приватних компаній, а також виготовлене на чеських заводах за кошти уряду Данії.

У межах першого траншу обидві країни планують поставити близько 50 бойових машин піхоти та бойових танків, 2500 пістолетів, 7000 гвинтівок, 500 легких кулеметів та 500 снайперських гвинтівок, засоби радіоелектронної боротьби та розвідки, зокрема «значну кількість» боєприпасів великого калібру.

Також відомо про те, що до пакета входить як сучасне чеське озброєння, так і відремонтована техніка, яка вже використовується українськими збройними силами.

«Це значний транш обладнання, яке має великий попит в Україні. Ця передача стала можливою завдяки зразковій співпраці між Данією та Чеською Республікою», – прокоментував міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

Також у чеському Міноборони вказують, що такий формат співпраці з Данією дозволить продовжити військову допомогу Україні не тільки в найближчі місяці, але і в 2024 році і, в разі необхідності, в довгостроковій перспективі.

Обидві країни планують надалі передати Україні, серед іншого, 500 великокаліберних кулеметів, 280 безвідкотних гармат, 7000 протитанкових засобів, 10 тисяч ручних гранат та 60 мінометних систем, а також «значну кількість» систем протидії безпілотникам.

Нагадаємо, минулого місяця Чехія домовилася з Данією та Нідерландами про постачання чеської військової допомоги в Україну за їхньої фінансової підтримки.