“Оголосить про закінчення “СВО”: чому Путін хоче захопити Бахмут до 9 травня

Новини

На думку експерта, Путін може оголосити про закінчення “СВО”, але для цього потрібна бодай якась перемога.

Російський диктатор Путін сподівається захопити Бахмут до 9 травня, щоб показати росіянам хоч якусь перемогу. Не виключено, що після цього він оголосить про завершення так званої СВО.

Про це заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю ТСН.ua.

“Швидше за все, росіянам на 9 травня треба оголосити хоч якусь перемогу, тому що крім трьох сільських сортирів їм нема за що звітувати про роботу російської армії. Тому хоча б Бахмут, хоча б цей райцентр”, – каже експерт.

Він упевнений, що українські війська не дадуть їм такої можливості.

Особливості оборони Бахмута

Світан нагадав, що зараз рубіж оборони, який проходить вздовж трас із Костянтинівки на Бахмут та з Хромово, знаходиться під постійним контролем українських військ та армійської артилерії, яка все більше збільшує ступінь ураження по російських військах.

“Вони зараз з висот Часового Яру і Хромового як на долоні в Бахмуті. Будь-який рух росіян по Бахмуту припиняється роботою нашої арти. Працюють наші коригувальники, сили спецоперацій знають, як виконувати своє завдання. Цю частину Бахмута вони не візьмуть, рапортувати не буде про що.. Прорапортують — зайняли певну частину Бахмута, не більше того”, — пояснює експерт.

Путін може оголосити про закінчення “СВО”

Полковник запасу не виключає, що Путін незабаром може оголосити про закінчення так званої “СВО”. На думку експерта, голова ПВК “Вагнер” Пригожин намагався це запустити в інформаційне поле.

“Якщо це буде позитивно сприйнято російським плебсом, то цар із бункера вилізе і 9 травня оголосить про закінчення “СВО”, про виконання певних цілей. Для цього їм потрібна бодай якась перемога, Бахмут більш-менш підходить”, — припустив експерт.

Світан упевнений, що протидія українських військ є достатньою. Тож ворогові не вдасться захопити Бахмут.

“На якихось ділянках відходимо, якісь займаємо. На якихось ділянках були контратаки, які привели до позитивних моментів. У такому режимі будемо утримувати частину Бахмута до початку контрнаступу. Потім це все буде в минулому, їм доведеться від Бахмута йти.”, — підсумував він.