Омбудсман України відреагував на заяви Фаріон і звернувся до СБУ

Новини

Напередодні українська мовознавиця Ірина Фаріон виступила із заявами про те, що військових, які розмовляють російською мовою, не можна називати українцями. Своєю чергою до Фаріон звернулися заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін і парамедик Катерина “Пташка” Поліщук. Омбудсман України також дав свою реакцію.

РБК-Україна  з посиланням на Telegram-допис Дмитра Лубінця передає, що сказав Омбудсман України.

Реакція Омбудсмана України

Дмитро Лубінець зазначив, що в ЗСУ служать та захищають Україну чоловіки й жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.

Він додав, що приниження їх людської гідності за певними ознаками чи створення стосовно такої особи образливої, зневажливої атмосфери – це, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України.

“Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування”, – написав Лубінець.

При цьому Омбудсман не згадував про імена та прізвища людей, які фігурують у конфлікті.

Омбудсман України відреагував на заяви Фаріон про "азовців" і звернувся до СБУ

Лубінець звернувся до СБУ і Нацполіції

Нагадаємо, що мовознавиця Ірина Фаріон, що не може вважати українцями тих, хто не говорить українською, особливо в армії.

“Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою. То нехай себе назвуть rусьkuми, ну і все. Що їм заважає? Чому вони такі 0чmанілі? Чому зійшлося саме на українській мові? Вони такі великі паtріоти, покажіть свій патрі0тизм. Вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка, який усе своє життя практично прожив за межами України, але створив з цієї української мови пам’ятник нашому життю”, – заявила вона.