“Ось він – ефект Бахмута!”: українцям повідомили хороші новини з найгарячішої точки фронту

Новини

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що ті події, які зараз відбуваються в районі Бахмута, це ще не контрнаступ, який багато хто так нетерпляче чекає, а результат багатомісячних виснажливих оборонних дій, що перейшли в системні контратаки саме тоді, коли вони можуть дати максимальну користь і бути гранично ефективними. politeka.net

“В обороні Бахмута важлива була витримка і стійкість, і їх у захисників міста більше за необхідне. Тепер вони починають гру. Хоча, ініціатива і так завжди була на їхньому боці. Адже, скільки разів озвучувалося, що Бахмут це пастка для РОВ. щоб не було панічних заяв та істеричних висновків, що головна роль міста – це виснаження. Виснаження не просто підрозділів, що його штурмують, а всього угрупування РОВ. Ось він – ефект Бахмута!”, – пише експерт.

Наразі сили оборони України продовжують просування у північно-західному та південно-західному секторах, розширюючи буфер безпеки біля трас 0504 та 0506. Причому на півдні цей рух здійснюється одразу з двох напрямків.

Бахмут, фронт, Донбас

“На північно-західному секторі успіхи у напрямі Богданівка – Берхівське водосховище, де СОУ повернули контроль над своїми позиціями. Весь цимес у тому, що РОВ півтора місяці витратила на зайняття цих позицій, СОУ їх повернули під свій контроль за добу. За результатами нинішнього просування СОУ було отримано контроль над низкою важливих висот, які дозволять надавати успішну вогневу дію на північний сектор самого міста, що значною мірою ускладнить життя… та ні, існування, саме існування окупантів”, — наголосив військовий оглядач.

За словами Олександра Коваленка, очевидно, що наступним етапом дій СОУ в даному секторі буде звільнення Берхівки, а з урахуванням висот, що утримуються, ця місія здійсненна в короткостроковій перспективі. Ситуація ж у самому Бахмуті поки що ніяк критично не змінилася.

“СОУ стабільно стримують росіян по вулиці Матросова, не дають можливості пробитися в багатоповерхову забудову по Визволителів Донбасу, контролюють основні перехрестя ВД-Чайковського і Чайковського-Ювілейна, повернули під контроль Індустріальний коледж розмотавши РОВ на Геологів. Відповідно до ситуації, велика група російських військ у Бахмуті, а також “вагнерів”, може найближчим часом опинитися в дуже цікавому становищі, що я прогнозував ще 5 березня. Хоча, є ще “непереможні” каДирки. До речі, а де вони?”, – додав експерт.