Паніки немає? Окупанти влаштували затори, втікаючи з Криму після “бавовни”, забрався навіть урядовий літак

Новини

Після феєричної “бавовни” на нафтобазі у тимчасово окупованому Севастополі росіяни почали масово втікати з Криму. У напрямку на виїзд через незаконно збудований окупантами Керченський міст утворився багатокілометровий затор, водії оцінюють, що простояти в ньому доведеться близько доби

Також з тимчасово окупованого українського півострова напередодні, 29 квітня, вилетів російський урядовий борт Ту-204-300, хто був на літаку, наразі невідомо. Відео заторів та дані з порталу Flightradar obozrevatel.com

Так, напередодні у тимчасово окупованому Севастополі яскраво палала нафтобаза. Так звана окупаційна “влада” заявила про атаку українських безпілотників і спробувала переконати населення на півострові у тому, що “все під контролем”. Однак росіяни, що приїхали в окупований український Крим, схоже, у заяви загарбників не дуже повірили: вже вдень у районі Керченського мосту почала утворюватися черга з приватних автівок на виїзд з півострова.

Вже до вечора вона розтяглася на багато кілометрів: самі водії припускають, що простояти у заторі доведеться близько доби.

“Кажуть, що практично добу можна провести в цьому заторі. Трохи не готові були до такого повороту, тому настрій дещо такий…” – каже один з автомобілістів.

Водночас напередодні, після вибухів у Севастополі, з тимчасово окупованого півострова вилетів російський урядовий борт Ту-204-300. Про це свідчать дані порталу Flightradar. Напрямок руху борту не зазначався. Злітав він з аеропорту у Сімферополі, який закритий для цивільних лайнерів.

Цей літак належить спеціальному льотному загонові “Росія”, що забезпечує повітряні перевезення посадових осіб РФ, топ-представників російських спецслужб чи збройних сил. Підпорядковується загін управлінню справами президента РФ.

Хто був на борту урядового літака – також не відомо.

Паніки немає? Окупанти влаштували затори, втікаючи з Криму після "бавовни", забрався навіть урядовий літак

Паніки немає? Окупанти влаштували затори, втікаючи з Криму після "бавовни", забрався навіть урядовий літак

“На виїзд з Криму  Керченським мостом утворився багатокілометровий затор. Водії говорять про те, що провести в пробці можна близко доби. Також за даними Flightradar, сьогодні із Криму вилетів російський урядовий борт Ту-204-300. Куди це ви всі?” – іронізує український журналіст Андрій Цаплієнко.

“Учорашній удар по нафтобазі у тимчасово окупованому Севастополі чомусь зіпсував настрій росіянам. Вони почали валити з Криму, внаслідок чого через тимчасово існуючий кримський міст утворився великий затор”, – коментує масову втечу росіян з Криму громадський діяч, блогер та волонтер Сергій Стерненко.

“Взагалі не хочу їхати з Криму”, – нагадали про фразу росіянки, яка була сказана після чергової “бавовни” у Криму і стала мемом, автори каналу “Кримський вітер”.

Тим часом у Генеральному штабі Збройних сил України констатували: тривожно на півострові не лише цивільним росіянам.

“У тимчасово окупованому Севастополі неспокійно. В результаті вчорашньої масштабної пожежі, яка спалахнула на нафтобазі поблизу Козачої бухти, вогнем було знищено 10 резервуарів з нафтопродуктами, загальною ємністю близько 40 тисяч тон. У зв’язку з цим, містом поширились панічні чутки про нездатність російської протиповітряної оборони забезпечити безпеку власних стратегічних об’єктів. У свою чергу, відчуваючи початок так званого “гарячого курортного сезону” в тимчасово окупованому Криму, російські військовослужбовці почали писати рапорти на відпустку, в яких вказують місця її проведення на території континентальної Росії”, – зазначили у Генштабі.

Там також підкреслили: нафтобаза, на яку напередодні завітала “бавовна”, забезпечувала пальним кораблі Чорноморського флоту РФ, які завдавали ракетних ударів по мирних містах України.

“Мішенями російських терористів ставали мирні люди та цивільні об’єкти. У той же час, за наявною інформацією, в результаті пожежі на нафтобазі постраждалих немає”, – додали в українському ГШ.