Пеkельні бої в місті-доля ЗСУ: прорuв оборонu? Країна заmамувала подих, Гайдай шоkував!

Новини

Російські окупанти продовжують бомбардувати Білогорівку Луганської області, точаться бої на підходах до ділянки Кремінна — Сватове. ЗСУ вдається пробивати оборону супротивника. Про в ефірі одного з телеканалів повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За даними Гайдая, ЗС РФ досить добре підготувалися до оборони — на фронт завезли боєприпаси, будматеріали, новомобілізованих.

“У нас стратегічно поки що нічого не змінюється. Тому що, з одного боку Луганської області, там, де Білогорівка, там наші війська більше тримають оборону, бо щодня обстрілюється територія села, яке колись було Білогорівкою. На жаль, його повністю знищено. Там і авіаобстріли, і артилерія, РСЗВ. Все, що можна, росіяни туди направили і намагаються прорвати оборону”, — розповів Гайдай.

Що стосується харківського спрямування — Сватова та Кремінної, то там Збройні сили України потихеньку продавлюють захист російських окупаційних військ, уточнив голова ЛОВА.

“Причому там реально бої точаться за кожні 100 метрів. Не можна сказати, що там є якісь великі прориви, що захопили одразу кілька населених пунктів — ні, дається все дуже тяжко, бо час таки росіяни мали. Підготувалися вони досить серйозно, і все більше привозять і будматеріалів, і техніки, і свіжомобілізованих. Там просто тисяч цих солдатів. Проте, як я вже казав, Збройні сили України потихеньку рухаються вперед”, — зазначив Гайдай.

За словами Гайдая, наразі Старобільск має логістичне значення, і після його деокупації ЗСУ матимуть вогневий контроль над усіма стратегічними дорогами Луганщини.

“Це розуміє ворог, тому вони там зариваються, ставлять трикутники. Величезну кількість будівельних матеріалів та техніки йде туди, аби забезпечити другу лінію оборони”, – зазначив він.

Збройні сили України на сході мають успіхи на Лисичанському та Кремінському напрямку.

“Найважча ситуація наразі з боку Лисичанська. Територію Білогорівки стерли з лиця землі, але їм не вдається її захопити. Що стосується Сватівського напрямку та Кремінної, там ЗСУ мають перевагу, мають успіх, потроху просуваються вперед, не дивлячись на шалену кількість ворога та техніки, яку постійно підвозять туди”, – розповів Гайдай під час телемарафону.

Після деокупації Кремінної Рубіжне може стати наступним звільненим містом, бо росіяни не зможуть там довго оборонятися.

“Росіяни розуміють, що Кремінну вони не втримають. Біля Старобільська рашисти будують потужну другу лінію оборони. Після деокупації Кремінної, Рубіжне може стати наступним звільненим містом, бо орки не зможуть там довго оборонятися через зруйнований стан населеного пункту”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, справи з просуванням ЗСУ підуть швидше: погода налагодилася, дороги промерзли.

Російські окупаційні війська кинули усі сили, щоб захопити Бахмут на Донеччині – за місто точаться запеклі бої. Захоплення Бахмута має політичну мету.

Британська розвідка у своєму новому звіті зазначила, що окупанти продовжують направляти значну частину своєї військової потужності вздовж приблизно 15-кілометрового сектора укріпленої лінії фронту навколо Бахмута.

Схоже, що російський план передбачає оточення міста шляхом тактичних наступів на Північ і Південь.

Останніми днями Росія, ймовірно, досягла невеликих успіхів на Південній осі цього нападу, де вона прагне зміцнити обмежені плацдарми на захід від болотистої місцевості навколо річки Бахмутка,
– йдеться у повідомленні.

Британські аналітики наголосили, що з початку серпня Росія визначила Бахмут як пріоритетний напрямок наступу.

Захоплення міста мало б обмежену оперативну цінність, хоча це потенційно дозволить Росії загрожувати Краматорську та Слов’янську.

Проте кампанія була непропорційно дорогою порівняно з цими можливими вигодами. Існує реальна можливість, що взяття Бахмута стало для Росії насамперед символічною, політичною метою,
– зазначили у розвідці.

Джерело:korupciya.com