Пенсіонерка через суд отримала від чиновників грошову компенсацію: що відомо

Події

Пенсію жінці не виплачували до квітня 2019 року та сума боргу ПФУ становила 66 710 гривень.

Районний суд Черкас виніс рішення, у якому вимагає, щоб Головне управління Пенсійного фонду України на Черкащині виплатило 5000 гривень компенсації моральної шкоди пенсіонерці.

Декілька років тому Пенсійний фонд вимагав від неї довідки переселенця для виплати пенсії, але тимчасово призупинив платіж. Позивачка виграла судовий розгляд в той час, але рішення суду так і не було виконано.

Відомо, що в вересні 2017 року не було зараховано щомісячної пенсії на банківський рахунок позивачки. Відповідь від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області говорила, що платежі переселенцям проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637, і щоб підтвердити свій статус переселенця, необхідно пред’явити довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Таким чином, пенсію не виплачували до квітня 2019 року, і сума боргу ПФУ становила 66 710 гривень. Позивачка подала позов і виграла справу, але кошти так і не було виплачено.

Позивач вважала, що компенсація моральної шкоди у розмірі 70000 гривень є справедливим відшкодуванням за понесені нестатки в обслуговуванні пенсіонерки.

У підсумку суд вирішив стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області суму в розмірі 5000 гривень як компенсацію моральної шкоди. Важливо зауважити, що Пенсійний фонд вже програв безліч судових справ пенсіонерам на суму понад 50 мільярдів гривень.

Джерело: OBOZ.UA