Пенсія в 11 тисяч гривень: українцям пояснили, як її отримати

Новини

Пенсія влаштовує не всіх українців через розмір виплат. Але українці можуть збільшити розмір своєї пенсії, взявши участь у приватному пенсійному фонді. Шляхом внесення щомісячних платежів у розмірі 1,5 тис. грн протягом 15 років, розмір майбутньої пенсії може збільшитись на 11 тис. грн.

Проте, успішність цього підходу залежить від того, як добре зберегтися накопичення від інфляції та збанкрутування приватного пенсійного фонду. Тоді можна отримувати непогану пенсію.

Недержавні пенсійні фонди дозволяють українцям самостійно накопичувати собі другий пенсійний фонд. Розглянемо деякі приклади, яким може бути пенсія в залежності від суми щомісячних внесків та періоду накопичення:

Якщо робити внески щомісячно у розмірі 1000 грн. протягом 30 років, накопичення на рахунку становитимуть 3,08 млн. грн. При умові, що НПФ буде платити пенсію протягом 30 років, середній розмір такої пенсії складатиме 72,5 тис. грн.

Якщо робити внески щомісячно у розмірі 2000 грн. протягом 20 років, накопичення на рахунку становитимуть 1,83 млн. грн. При умові, що НПФ буде платити пенсію протягом 30 років, середній розмір такої пенсії складатиме 43,3 тис. грн.

Якщо робити внески щомісячно у розмірі 1500 грн. протягом 15 років, накопичення на рахунку становитимуть 714 тис. грн. При умові, що НПФ буде платити пенсію протягом 20 років, середній розмір такої пенсії складатиме 11,3 тис. грн.

Щоб захистити вклади населення на пенсійних рахунках від знецінення до виходу на пенсію, пенсійні фонди розміщують активи у різні інструменти. Прибутковість фондів залежить від успішності інвестування збережених коштів у ці інструменти.

Джерело: Фокус.