Пенсія збільшилася на 4354 гривні: що треба зробити для зняття обмежень у виплатах

Новини

Військові пенсіонери не наважуються на перерахунок пенсій, оскільки вважають, що після перерахунку їх пенсія перевищить “максимальні обмеження”, а саме розмір максимальної пенсії та перераховану суму не буде призначено. Але можна зробити так, щоб обмеження з пенсії було знято. Про це розповіли юристи.

Максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів. На сьогоднішній день відповідно до вимог законодавства 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність – це сума 20 930 гривень.today.politeka.net

Тому багато військових не намагаються звертатися до суду, адже думають, що після перерахунку їхня пенсія стане надто великою і її ніхто не підвищуватиме.

Але це не відповідає дійсності та законодавству. Конституційний Суд України ухвалив положення від 12 жовтня 2022 року, в якому зазначив, що максимальна пенсія для військових пенсіонерів не може бути обмежена 10 прожитковими мінімумами. Виконання цього рішення в Україні є обов’язковим для всіх.

Тому кожен військовий пенсіонер має право на індексацію пенсії. Для зняття обмежень у виплатах потрібно звернутися до суду і ви виграєте, адже немає підстав, які забороняють індексацію пенсій військовим.

Олександр Степанович розповів, що йому вдалося зняти обмеження щодо виплат пенсії, коли він звернувся до суду. На жаль, це був єдиний вихід – адже у ПФУ йому не намагалися проіндексувати виплати, незважаючи на рішення Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року.

Суд колишній військовий виграв, адже було доведено законність збільшення йому пенсії. У результаті у Олександра пенсія збільшилась на 4354 гривні.

“Не потрібно нічого чекати, чим раніше ви займетеся цим питанням, тим краще. Доводиться через суди робити те, що держава повинна робити автоматично. Іншого виходу просто немає”, – додав Олександр.