Пенсії українцям треба перерахувати самостійно: хто втрачає майже 2000 гривень щомісяця

Новини

Українцям розповіли, що потрібно зробити, щоб не втрачати щомісяця щонайменше тисячу гривень.

Скорочення військових пенсій відбулося у 2018 році, тоді Кабінет міністрів у своїй постанові №103 викреслив із розрахунку військової пенсії надбавки та премії. politeka.net

Відповідно, коли вдови та діти загиблого переходять на пенсію по втраті годувальника – надбавки та премії їм також не йдуть у розрахунок.

Чи можливо вдовам військових повернути повний розмір своєї пенсії, розповіла юристка.

“Пенсіонери-силовики МВС, які вийшли на пенсію до 2016 році та військові з інших структур, що вийшли на пенсію до 2018 року – отримують скорочену пенсію. Відповідно, коли вдови та діти загиблого переходять на пенсію по втраті годувальника – надбавки та премії їм також не йдуть у розрахунок. Згідно рішенням Верховного суду такий розрахунку порушує права на отримання повної пенсії”, йдеться у зверненні.

пенсія, пенсіонери

Таким чином, якщо вдова не звертається до суду – вона втрачає кожного місяця майже 2 000 гривень, а також всі індексації, що проводяться щороку – додаються у меншому розмірі.

гроші, гривня, купюри

“Якщо ви вважаєте, що ПФУ сам перерахує пенсію, то знайте, що цього не буде. Саме тому, краще зайнятися перерахунком якомога раніше, щоб з кожної індексації отримувати більше надбавку і до пенсії не втрачати як мінімум тисячу гривень щомісяця, а може і більше”, – кажуть у юридичній компанії.

Джерело: Юридична компанія “Мережа права”.