Пенсії в Україні: частина пенсіонерів може отримати виплати одразу за шість місяців

Новини

Деякі українські пенсіонери можуть отримати виплати одразу за шість місяців. Для цього потрібно написати заяву та звернутися до відділення Пенсійного фонду.

Хто має право на оформлення одразу шести пенсій йдеться у роз’ясненні ПФУ на офіційній сторінці у Facebooktoday.politeka.net

Зокрема ті пенсіонери, які прийняли рішення надовго виїхати з території країни, мають право на разову виплату у розмірі шести пенсій. Тобто пенсія може бути виплачена за шість місяців наперед перед від’їздом.

Але існує один важливий момент – далі українська пенсія не виплачуватиметься. Тобто навіть якщо пенсіонер перебуватиме за кордоном протягом багатьох років або зовсім не повернеться додому, він може отримати всього шість пенсій.

При цьому також можлива виплата української пенсії за кордоном. Однак лише у тому випадку, якщо з державою, в якій перебуває пенсіонер, підписано відповідну угоду.

Варто також нагадати, що пенсії в Україні у 2023 році вже збільшували двічі – у березні та квітні. Третє підвищення виплат українцям заплановано із червня.

Із 1 червня українські пенсіонери почнуть отримувати пенсії з урахуванням перерахунку. Йдеться лише про тих пенсіонерів, які продовжили працювати на заслуженому відпочинку.