“Перенаправте кошти на потреби армії!”: на Одещині новий тендер розлютив людей, куди хочуть спустити 85 мільйонів

Новини

Ця запланована закупівля викликала обурення серед громадян. Катерина Бритавська подала скаргу до Держаудитслужби, і зараз очікується відповідь на цей запит.

Управління містобудування та комунальної власності Маяківської сільради в Одеській області анонсувало проведення тендеру на капітальний ремонт Надлиманської школи за більше ніж 84 мільйони гривень.

Про це стало відомо з системи держзакупівель Prozorro.

Торги заплановані на 8 грудня, і роботи повинні бути завершені до 31 грудня 2024 року. У тендерній документації серед переліку ремонтних робіт зазначено встановлення систем сповіщення, пожежної сигналізації та відеоспостереження, МАФ, ремонт котельні, озеленення території, вуличне освітлення тощо.

Ця запланована закупівля викликала обурення серед громадян. Катерина Бритавська подала скаргу до Держаудитслужби, і зараз очікується відповідь на цей запит.

Вона не може зрозуміти, чому ремонт школи вартістю більше 84 мільйонів гривень здійснюється в населеному пункті, де проживає лише 1,5 тисячі осіб. За ці гроші можна побудувати нову школу. Також вона висловила занепокоєння щодо розподілу бюджетних коштів, вказуючи на те, що в умовах війни існує безліч незакритих потреб на фронті.

“Чому гроші на це виділяють, коли іде війна і на фронті у військових безліч незакритих потреб? Автомобілі, дрони, тактична медицина, засоби захисту від дронів, рації, засоби обігріву!!!!! Скасуйте тендер і перенаправте кошти на потреби армії”, — йдеться у її повідомленні.

Раніше тендер на ремонт цієї школи також оголошувався, початкова ціна якого становила більше 46 мільйонів гривень. Однак під час виконання робіт фактична ціна зменшилась до 18 мільйонів гривень, і договір з підрядником був укладений 15 вересня.