Перерахунок пенсій в Україні: як підвищити свої виплати

Новини

Пенсія в Україні зростає разом перерахунком зарплат або збільшенням заробітної плати.

Перерахунок пенсії в Україні проводять автоматично кожного року з 1 квітня українцям, що набули додатково 24 місяці робочого стажу.politeka.net

Повідомляється, що розрахунок проводять на більш вигідних умовах, тобто, або з урахуванням стажу після призначення чи перерахунку пенсії, або з урахуванням стажу та зарплати після призначення чи перерахунку пенсії.

Після надходження даних про новий страховий стаж і заробітну плату до реєстру застрахованих осіб відбувається пізніше, автоматичний перерахунок проводять орієнтовно у червні.

Перерахунок пенсій в Україні пенсіонерам, що працюють здійснюють також на підставі заяви пенсіонера до ПФУ.

Пенсіонер може подати заяву як онлайн завдяки «Дію» чи на портал ПФУ, або через територіальні органи Пенсійного фонду.

Зазвичай перерахунок проводять у випадку збільшення трудового стажу або підвищення зарплати.

У коментарях відреагували на новину щодо перерахунку пенсії в Україні:

” Хотілося би побачити на прикладі мін зарплати як перераховують пенсію через 2роки.Це доплата лише за 2 роки стажу і понаднормований стаж у зв’язку з підвищенням 1% мін пенсії, чи це перерахунок у зв’язку з збільшенням зарплати середньої по Україні?”,

” По факту, жодного автоматичного перерахунку не проводять. В 2021 року звернувся до ПФУ, так як пройшло більше двох років як я працюю. Відмовили в перерахунку. Ось вже фактично два і більше років ходжу в суди по цьому питанню…”.

пенсія в Україні: обговорення

Джерело: zn.ua.