Підрив Каховської ГЕС: Зеленський звернувся до НАТО

Новини

Зеленський закликав НАТО відреагувати на теракт Росії.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до НАТО зі заявою визначитись щодо вступу нашої держави до Альянсу. Він наголосив, що Росія, підірвавши Каховську ГЕС, відчуває безкарність, а тому потрібно гарантувати безпеку не лише України, а й Європи.  tsn.ua

Про це він сказав 6 червня під час свого виступу на засіданні “Бухарестської дев’ятки”.

Президент наголосив, що України скликає засідання Радбезу ООН, проте цього недостатньо. Росія, вчиняючи терористичні акти, почувається безкарно. Окупанти терором, катастрофами та корупцією намагаються взяти під контроль частину Європи. Росіяни сподіваються, що Європа проявить слабкість.

“На жаль, роками у Європі зберігалася безпекова невизначеність – те, для кого ж насправді відкриті двері НАТО. Чи для всіх вільних націй? Цьогоріч у Вільнюсі на саміті НАТО варто вже показати, що декларовані цінності НАТО та реальні цінності НАТО не відрізняються. Варто вже показати, що слабкості у Європі не буде. Скільки ще катастроф потрібно, щоб держава-терорист нарешті побачила, що терор не є інструментом впливу на рішення НАТО?”, – сказав він.

Також Зеленський подякував Єнсу Столтенбергу за підтримку України у протистоянні російській терористичній армії.

“Нарешті варто визначити, що Україна буде членом НАТО, і це можна визначити лише запрошенням для України приєднатися. Нарешті варто визначити алгоритм, коли і в результаті яких кроків відбудеться таке приєднання. І нарешті варто оформити гарантії безпеки для України на шляху до НАТО. Коли це буде, це одразу позбавить російський реваншизм його мети. Той, хто руйнує, сам повинен зруйнуватися”, – сказав він.

Підрив Каховської ГЕС: що відомо 

6 червня о 2:50 російська терористична армія підірвала Каховську ГЕС – найбільше водосховище в України. Окупанти спровокували підтоплення 80 українських міст та сіл. Через це людей почали терміново евакуювати, оскільки ризик підтоплення надзвичайно високий. Загалом з Херсонської області евакуйовано 1300 людей.

Президент Зеленський підрив ГЕС назвав справжнім екоцитом, наголосивши, що Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження.

Рятувальники попереджають жителів Херсонщини, які опинилися у зоні підтоплення, що у воді спостерігається переміщення боєприпасів.