Підвищення тарифів на світло для населення: у Міненерго розповіли подробиці

Новини

У Міненерго зробили важливу заяву щодо підвищення тарифу на електроенергію

З 1 червня 2023 року населенню держава суттєво підняла тариф на електроенергію. Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що це дало і чи буде чергове підвищення тарифу в 2024 році, повідомляєІнтерфакс-Україна.

За словами міністра, внаслідок підвищення тарифу населенню за 7 місяців після подорожчання вдалося додатково отримати 16-18 млрд. грн.

Галущенко поділився, що їх направили на відновлення енергосистеми та підготовку до проходження осінньо-зимового періоду.

Глава Міненерго наголосив, що величезну підтримку для відновлення енергосистеми вклали українці. Зокрема, внаслідок цих грошей вдалося відновити енергосистему на цей час.

Галущенко додав, що отримані гроші, зокрема, пішли на компенсацію різниці між тарифами та ринковою ціною на електроенергію.

Також частина грошей пішла на ремонтні кампанії двох ключових генерацій – Енергоатому та Укргідроенерго. Те, що Енергоатом працює 9 блоками, а Укргідроенерго повністю готове до забезпечення виробництва електроенергії з об’єму води, що є в наявності, все завдяки людям.

До початку осінньо-зимового сезону енергетикам вдалося відновити понад 2 ГВт потужностей енергосистеми. Це істотно з урахуванням того, що взимку в пікові моменти споживання становить 17,5-18 ГВт.

Галущенко нагадав, що до кінця опалювального сезону жодних змін у тарифній політиці не передбачено. Але потім все залежатиме від ситуації. Зокрема, від того, чи росіяни зможуть завдати за допомогою своїх ударів нових збитків.

Є припущення, що масовані обстріли можуть бути по енергосистемі у морози, щоб довше залишити українців без електроенергії та інших послуг. Оскільки синоптики невдовзі прогнозують суттєве похолодання, варто бути обережними та готовими до відключень світла.