Підвищення ціни на бензин з 1 липня: українців попередили про відчутне подорожчання

Новини

Очікувати, що ціни будуть незмінними, адже з літа відновлять 20% ПДВ на паливо.

Найбільші мережі автозаправних станцій попередили, що з 1 липня підскочать ціни на бензин та дизпаливо. Це станеться внаслідок відновлення 20% ПДВ на пальне. Про це йдеться на сайті Нафтогазової асоціації України. politeka.net

бензин, паливо, бензовоз

Для стабілізації ринку в умовах повномасштабної війни потрібно зниження ПДВ на паливо з 20% до 7%. До того ж, це рішення ще й дозволило мінімізувати податкові махінації у вигляді згорток. Наразі цей указ Кабміну вирішили скасувати і з 1 липня відновлять 20% ПДВ на пальне.

За попередніми оцінками аналітиків, ціни на бензин у разі повернення податків значно зростуть. Так, ціни на бензин подорожчають на 11,2 грн (з 47,17 до 58,35 грн/л); дизель – на 7,7 грн (з 47,43 до 55,10 грн/л); автогаз – на 2,6 грн/л (21,77 до 24,40 грн/л).

топливо, бензин

Зокрема експерти також зазначають, що якщо підвищити акцизи та залишити ПДВ на рівні 7%, то ціни на бензин та дизель практично не зміняться. Подорожчає лише трохи ціни на автогаз, але все ж таки залишиться вдвічі дешевше самого бензину.

Крім того, за прогнозами, вартість продуктів харчування збільшується, тому що зростає ціна на пальне. Проте на значне зростання цін чекати не варто.