Пішов Геть! Путіна послалu – прямо з Індії: удар в спuну дuкmаmору. Переможемо!

Новини

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді скасував очну зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним, яка мала відбутися в межах російсько-індійського саміту цього року.

Про це повідомляють джерела видання Bloomberg.

Зазначається, що таке рішення індійського прем’єра було прийняте після загроз Путіна застосувати ядерну зброю проти України.

“Відносини між Індією та Росією залишаються міцними, але демонстрація дружби на цьому етапі може бути невигідною для Моді”, — цитують журналісти анонімне джерело.

Також йдеться про те, що така ситуація склалася вдруге після того, як лідери Індії та Росії не зустрічалися віч-на-віч з 2000 року, коли їхні відносини були переведені в категорію стратегічного партнерства. Традиційний грудневий саміт скасовано лише одного разу — 2020 року у розпал пандемії.

Скасування зустрічі лідерів двох країн підтвердив і речник президента РФ Дмитро Пєсков.

Коментуючи перспективи проведення саміту, він заявив, що цього року його не буде. Якийсь високопоставлений російський чиновник на правах анонімності повідомив журналістам, що про скасування саміту стало відомо ще у вересні, коли в Узбекистані проходив саміт ШОС. За його словами, саме тоді Моді закликав Путіна шукати миру з Україною та заявив, що нинішня епоха — “не епоха воєн”.

Також у ЗМІ заявляють, що публічно Росія називає Індію ключовою країною, яка не приєдналася до міжнародної критики щодо вторгнення в Україну та підштовхує до активізації торгівлі, оскільки санкції перекрили торгові канали зі США та Європою.

Джерело