Після атак на аеродроми РФ немає безпечних зон. Удари можуть дістати до Сибіру, – FT

Новини

Ударами російських стратегічних аеродромів Україна продемонструвала, що може вражати далекі цілі без західної зброї. Ця операція також показала, що Росія не залишила безпечних зон.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Представники українського міністерства оборони та аналітики заявили, що удари по аеродромах є частиною нової тактики, спрямованої на те, щоб зірвати російське військове планування.

“Атаки повторюються. У нас немає обмежень щодо дальності, і незабаром ми зможемо вразити всі цілі на території Росії, у тому числі в Сибіру”, – сказав на умовах анонімності радник уряду України з питань оборони.

Видання зазначає, що Україна публічно не взяла на себе відповідальність за удари і багато деталей залишаються секретними, що також характерне для інших операцій Києва, зокрема атака на базу РФ у Севастополі. Але що відрізняє останні удари України від інших, то це їхня дальність і те, що вони пробили російську систему ППО, вразивши стратегічні військові бази, які раніше вважалися невразливими.

Аналітики вважають, що одним із довгостроковим результатом атак може стати розосередження Росією своїх літаків усередині країни, що допоможе захистити їх від нових атак, але ускладнить операції за їх участю.

“Ці атаки… безумовно, зроблять росіян менш впевненими… Їм доведеться подумати про те, як розподіляти військове майно та забезпечувати його безпеку”, – сказав представник західного міністерства оборони, додавши, що “росіяни сумніватимуться у своїй здатності захищати свої стратегічні об’єкти країни”.