Плюс 50% до пенсії: кожен українець може збільшити собі виплати – як це зробити

Новини

В Україні діє закон, який дозволяє збільшити розмір пенсії при виході на пенсію пізніше, ніж належить за віком. Наприклад, якщо людина виходить на пенсію у 65 років та 7 місяців замість 60 років, розмір її пенсії буде збільшено на 50%. 

Розмір збільшення пенсії залежить від кількості місяців, на які людина відстрочила вихід на пенсію. Якщо відстрочка становить до 5 років, розмір виплати зростає на 0,5% за кожний місяць. Якщо відстрочка становить понад 5 років, розмір виплати зростає на 0,75% за кожний місяць.

Наприклад, якщо людина заробила на пенсію у розмірі 5 тис. грн, вирішила продовжити працювати та вийшла на пенсію у 65 років та 7 місяців, її пенсія становитиме вже 7,5 тис. грн.

Міністерство соціальної політики планує зберегти розмір пенсій у 2024 році. Однак індексація пенсій, передбачена законом, може бути не проведена через воєнний стан. Під час воєнного стану уряд має право не проводити індексацію пенсій.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що розміри призначених виплат точно будуть збережені, їх ніхто не зменшуватиме. Також буде збільшено допомогу по бідності, але відсоток цього збільшення залежить від переговорів із міжнародними партнерами.

Наповнення Пенсійного фонду залежить від військових. Вони сплачують внески зі своїх зарплат, тим самим наповнюючи бюджет ПФУ. Війна ще триватиме, тому надходження до Пенсійного фонду будуть приблизно такими самими, як і минулого року. Якщо буде знайдено додаткові ресурси, виплати зможуть бути збільшені.

Джерело.