По 10 тисяч доларів з кожного: в Одесі викрили масштабну схему, якою встигло скористатися багато чоловіків

Новини

В Одесі затримали трьох осіб, які налагодили схему незаконної переправки ухилянтів за кордон.

Оголошено про підозру співробітнику військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одеси, а також двом його спільникам. politeka.net

Як повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора, їх звинувачують у незаконному переправленні осіб через державний кордон України та одержанні неправомірної вигоди.

За даними розслідування, до злочинної групи входили адвокат з Києва, працівник медичної комісії одного з РТЦК Одеси та двоє пособників. Вони організували масштабну діяльність із виготовлення фальшивих документів, які дозволяли військовозобов’язаним уникнути призову на військову службу. За свої послуги вони брали по 10 тисяч доларів із людини.

затримано співробітника ВЛК в Одесі та двох спільників

Коли фігуранти отримували гроші, вони спрямовували своїх “клієнтів” до Одеси для проходження медкомісії, де двоє пособників допомагали їм отримати висновок про непридатність до військової служби через вигадані проблеми зі здоров’ям. За цими документами ухилянти могли вільно виїжджати за кордон.

Як зазначили в прокуратурі, за попередніми даними, лише в цьому центрі комплектування та соціальної підтримки незаконними послугами могли скористатися понад 100 чоловіків призовного віку.

затримано співробітника ВЛК в Одесі та двох спільників

У службових приміщеннях РТЦК в Одесі, а також за місцями проживання затриманих правоохоронці провели обшуки, у ході яких виявили докази злочинної діяльності.