Початок нової фази наступу ЗСУ: українцям пояснили, яка насправді зараз ситуація на фронті

Новини

Західні ЗМІ зараз активно говорять про початок другої фази наступу сил оборони України.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко пояснив, що насправді друга фаза наступу ведеться з середини червня, а тут мається на увазі, швидше за все, третя фаза – прорив основної лінії оборони, але навіть це не коректно.  politeka.net

За його словами, першою фазою можна вважати ті дії, які почалися на початку червня в Запорізькій і Донецькій областях і були розвідкою боєм. В рамках цих дій було розкрито позиції російської артилерії другої лінії оборони, виявлено склади з боєприпасами, ПММ та інші об’єкти, визначено основні логістичні маршрути та проведено аналіз смуги забезпечення.

Олександр Коваленко наголосив, що з середини червня розпочався процес прориву смуги забезпечення, і саме його можна вважати другою фазою наступу.

“І наразі цей процес ще не завершений. Так, СОУ, вбивши клин між Роботиним і Вербовим і справді вийшли на основну лінію оборони РОВ, але це тільки на одній ділянці, в певній локації. Тільки після того, як будуть вирівняні фланги, зайняті панівні висоти та звільнені села та ін., що грають роль опорників, розпочнеться 3-тя фаза”, – пише експерт.

Військовий оглядач додав, що про підготовку прориву другої лінії оборони можна буде говорити лише тоді, коли ми створимо зручний фронт для прориву та відповідні умови для підтримки цього процесу.

“А тому, хтось дуже сильно на Заході квапить події. Чи то через непрофесіоналізм, чи то за злим наміром. Адже коли звучить оголошення другої фази наступу, всі чекають чогось нового, а коли воно не відбувається, одразу ж включається російська пропаганда з наративом “наступ провалився!”, – підкреслив Олександр Коваленко.