Податки в Україні: українці можуть платити менше, як це зробити

Новини

Чимало українців з початком вторгнення росії поїхали за кордон на тривалий час, змушені сплачувати податки у країнах свого тимчасового перебування. Цей фактор враховується за сплати податків в Україні. Так, українці можуть сплачувати менше податків. Про це йдеться у Податковому кодексі України. today.politeka.net

Суми податку на прибуток, одержаного із іноземних джерел, сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються при сплаті ними податку в Україні.

Однак, зауважте, що розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел не може перевищувати суму податку, що підлягає сплаті в Україні.

Крім того, є категорія податків, які не підлягають зменшенню. У них входять:

  • податок на капітал/майно та приріст капіталу;
  • поштові податки;
  • податки на реалізацію (продаж);
  • інші непрямі податки незалежно від цього, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками відповідно до законодавства іноземних держав.

Для того, щоб сплачені за кордоном податки зарахували, потрібно подати письмове підтвердження органу іншої держави, яка контролює ці процеси, за фактом сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

Джерело: РБК – Україна.