Податок на землю у 2023 році: кого можуть звільнити від сплати

Новини

Так, деяких українців у 2023 році звільнили від сплати податку за землю – частину власників дільниць та фермерів не сплачуватимуть податок.

Повідомляється про законопроект №7632, який поширюється на земельні ділянки на територіях, де ведуться активні бойові дії та на тимчасово окупованих, а також йдеться про ті, що були забруднені вибухонебезпечними предметами або перебувають у консервації, про це повідомляють у Кабміні. politeka.net

Власників та орендарів буде звільнено від мінімального податкового зобов’язання, єдиного податку 4-ї групи та плати за землю, тому що ділянки стали тимчасово непридатними для використання.

Відомо, що закон передбачає терміни звільнення від податку на землю: для юросіб — з 1 березня 2022 по 31 грудня 2022 року та у 2023 році до останнього числа місяця, коли буде деокупація або закінчаться воєнні дії.

І для ля фізосіб з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року, у 2023 році до останнього числа місяця, в якому завершаться окупація чи активна фаза війни на даній ділянці.

До речі, українці до 1 липня отримають квитанції для сплати податку на нерухомість.

Українці зобов’язані сплатити податки за квартири. Зокрема це стосується навіть тих квартир і будинків, які придбали давно.

Уточнюється, що потрібно платити за квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки, площа яких перевищує 120 квадратних метрів.

За один квадратний метр розмір податкової ставки не може бути вищим за 1,5% від мінімальної зарплати, яка була встановлена ​​на 1 січня того року, за який сплачується податок на житло.