“Похорон вже завтра”: у Путіна все менше часу, що відомо про його наступника

Новини

Час, відпущений російському диктатору історією, невблаганно спливає.

А з ним йде і можливість обрати собі наступника, розмірковує російський політолог і колишній спічрайтер глави кремля Аббас Галлямов, пише Politeka.net.

«Чим слабшим буде президент у момент, коли оголосить ім’я свого змінника, тим більше шансів, що якісь угруповання еліт відмовляться тому підкорятися. Адже вони тільки Путіну на вірність присягали і виключно Путіну вважають себе зобов’язаними; наступник же аналогічної ваги – принаймні спочатку – не матиме», – міркує Галлямов.

Крім того, додає аналітик, лідеру кремля ще варто враховувати, що окрім нього надклановим статусом у середовищі російського істеблішменту не має більше ніхто.

«Тому наступник точно виявиться до когось ближче, а від когось далі. Ось ті, від кого він виявиться далі, цілком можуть відмовитись його підтримувати. Чим слабшим буде Путін у момент, коли він висуне наступника, тим вищий шанс, що так воно і станеться», – переконаний Галлямов.

У нинішній Росії, каже політолог, бійка елітних угруповань має всі шанси остаточно поховати режим.

«Путін, звичайно, думає: «Добре, наступника я висунути завжди встигну, справа нехитра». Насправді ні, можете не встигнути, Володимире Володимировичу. Це як у старому анекдоті про тещу, яка хотіла бути похованою у Кремлівській стіні: «Ну дорога теща, роби, що хочеш, крутись, як хочеш, але похорон уже завтра», – уїдливо відзначив Аббас Галлямов.