Поки Зеленського нема! Прямо з Ради – нардепи пішли ва-банк: В УСІХ ОБЛАСТЯХ! Українці в шоці!

Новини

Корнієнко підкреслив необхідність прийняття окремого тимчасового закону, який регулюватиме проведення виборів на території України в умовах повоєнного стану та враховуватиме особливості цього періоду.

«Я переконаний, що має бути окремий закон разової дії, який буде стосуватися особливості проведення виборів повоєнного часу», — зазначив він у інтерв’ю українському виданні.

Заступник голови Верховної Ради зазначив, що зараз у суспільства та партнерів виникає низка запитань щодо організації виборчого процесу. Серед них він виокремив проблеми, що пов’язані з інфраструктурою, адже частина шкіл, коледжів, ліцеїв, де раніше розміщувалися виборчі дільниці, наразі зруйновані.

«Потрібно сформувати нову карту дільниць, розв’язати питання з реєстром виборців, адже не всі тимчасові переселенці — як всередині країни, так й за її межами, зможуть повернутися», — додав перший віцеспікер Ради.

У той же час Олександр Коваленко закликав своїх колег утриматися від спекуляцій на тему виборів, оскільки існує тенденція, що коли обговорюється формат проведення виборів у повоєнний період, всі припускають, що вибори стануть актуальними вже завтра. За його думкою, необхідно спочатку провести професійну дискусію.

«Зараз на майданчику Ради Європи проводяться консультації за участю експертів. Країни Європи, зокрема Боснія, Хорватія, мають досвід повоєнних виборів, тому працюємо», — нагадав він.

Нагадаємо, як раніше повідомляв президент України Володимир Зеленський, вибори можна провести навіть під час активних бойових дій на території України. Для цього необхідно аби Верховна Рада внесла всі необхідні зміни до законодавства, а також, щоб була забезпечена безпека для всіх участиків процесу.