Політолог-міжнародник розповів, чому Китаю важливо зупинити російсько-українську війну

Новини

Політолог-міжнародник Максим Ялі повідомив, що стати посередником у закінченні російсько-української війни – вигідна позиція, і Китай обов’язково спробує її зайняти.

Про це він розповів у своєму блозіpoliteka.net

На думку експерта, рано чи пізно розмова Сі Цзіньпіна і Володимира Зеленського має відбутися, тим паче, що зараз Пекін починає виходити на міжнародну арену, а раніше навіть жодних заяв не робив. До того ж, додає він, планується візит лідера Китаю у москву, а відтак розмова із президентом України ще залежить від того, що там йому нашепоче путін.

«І тоді логічно, що Сі переговорить із Зеленським, принаймні запропонує своє бачення вирішення конфлікту. Точніше не бачення, бо бачення ми вже побачили, а механізми реалізації припинення війни. Звичайно, той, хто стане головним перемовником і покладе край цій війні, принаймні зупинить активні бойові дії (ми всі цілком розуміємо, навіть якщо буде досягнуто певне перемир’я, це не означатиме кінця війни, а лише паузу в ній), то він отримає величезні дипломатичні бонуси, статуси», – пояснює Максим Ялі.

Окрім цього, зауважує експерт, нещодавно Вашингтон отримав тривожний дзвіночок від Пекіну, який став посередником у відновленні двосторонніх відносин між Іраном і Саудівською Аравією, а це дуже серйозний дипломатичний прорив.