Польща могла б розмістити ППО Війська Польського на території України, щоб прикривати кордон, – польський генерал Полко

Новини

Генерал польської армії Роман Полко заявив, що у світлі трагічного інциденту в селі Пшеводув, де, ймовірно, ракети російського виробництва вбили двох місцевих жителів, Варшава має посилити безпеку неба. Зокрема, необхідно встановити системи протиповітряної оборони на території України.

Це дозволить забезпечити максимальний захист підльоту будь-якого типу снарядів вже до польсько-українського кордону. Слова військового цитує польське видання Radia ZET.

Як наголосив генерал Полко, польська ППО також має захищати частину території України.

“Це має бути закриття смуги повітряного простору, що виходить на територію України, і створення системи ППО. Ми не можемо допустити, щоб польські громадяни гинули”, – зазначив військовий.

Генерал Полко очікує запровадження додаткових заходів протиповітряної оборони на території Польщі, тобто на території НАТО, посилення моніторингу повітряного простору та присутності бойової авіації.

“Ми повинні повідомити Росії, що Україна і прикордонна зона  будуть постійно контролюватися альянсом НАТО і російські бойові засоби будуть збиті”, – вважає екс-глава РНБО.

Генерал Полко також додав, що “безпрецедентна атака на цивільні об’єкти та інфраструктуру є основою для того, щоб НАТО нарешті зняло обмеження для України та дало їй зброю далекого радіусу дії”.

Слід зазначити, що генерал Роман Полко є насамперед членом Ради у справах безпеки та оборони Польщі при президенті. А отже, ці слова слід взяти до уваги.