Польща почала екстрадувати в Україну тих, хто незаконно виїхав з країни

Новини

Назад до України планують повернути велику кількість біженців-чоловіків призовного віку

Польща та інші країни ЄС уже працюють над запитами про екстрадицію чоловіків, які покинули країну завдяки хабарям. Частину українців Польща вже передає відповідним службам в Україні, зокрема у Дніпрі. Про це пише видання Rzeczpospolita.  glavcom.ua

Деякі українські чоловіки виїхали за кордон вже після початку військових дій в Україні, щоб уникнути призову. Тепер Київ може вимагати їх екстрадиції від Польщі та інших країн ЄС.

Офіційний Київ вважає за потрібне вимагати від країн ЄС видачі українських чоловіків. Як інформує видання Rzeczpospolita, Варшава вже передала деяких українців відповідним службам. Голова партії «Слуга народу» Давид Арахамія не виключає, що українські правоохоронні органи домагатимуться екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації.

За дорученням президента Зеленського перевірити всі листки непрацездатності, видані військово-лікарськими комісіями після 24 лютого 2022 року, адже певні громадяни України могли отримати неправдиві документи.

За даними української влади, десятки тисяч чоловіків призовного віку незаконно виїхали за кордон, предʼявляючи, наприклад, куплені довідки про інвалідність.

У Прикордонній службі Польщі повідомили, що після 24 лютого 2022 року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України віком 18-60 років, а виїхало – майже 2,8 мільйона українців. Це означає, що близько 70 тисяч чоловіків «випарувалися».

Представник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський не виключає, що українська прокуратура може переслідувати громадян за кордоном на підставі порушених кримінальних справ. Для цього для кожного з них необхідно видати міжнародний ордер на арешт.

За інформацією, яку Rzeczpospolita отримала від Прикордонної служби, Польща, згідно з угодою з Україною, вже повернула деяких українців додому. Зараз мова йде про тих громадян України, які переправляли нелегалів до Європи.

Зазначимо, Україна може звернутись до інших країн з проханням екстрадиції військовозобов’язаних, що виїхали за підробленими документами. Згідно з висловлюванням Арахамії, попередній аналіз буде проведено відносно швидко, можливо, лише за кілька місяців. Якщо хтось корумпував посадову особу, то згідно з нашим законодавством відповідальність несуть обидві сторони. У цьому контексті правоохоронні органи візьмуть на себе значну частину роботи, оскільки їм потрібно буде правильно оформити всі докази та формалізувати звинувачення згідно з Кримінально-процесуальним кодексом.