Помста Путіна через розмову Зеленського з Сі Цзіньпіном: Подоляк вказав на цікаву позицію Китаю

Новини

Путін вирішив “продемонструвати силу”, вдаривши по звичайних житлових будинках у Миколаєві.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що Росія не очікувала, що розмова Володимира Зеленського та Сі Цзіньпіна буде настільки змістовною, а тому агресор міг “помститися”, влаштувавши нічні ракетні удари по житлових районах Миколаєва.

Про це він сказав в інтерв’ю “24 каналу”. tsn.ua

Подоляк наголосив, що президент України пояснив китайському лідеру, що війна РФ проти України повинна закінчитися відновленням територіальної цілісності нашої держави в кордонах 1991 року. Діалог із Росією можливий лише тоді, коли окупанти виведуть свої війська з України.

Подоляк вважає, що Кремль обіцяв Китаю швидко захопити Україну та встановити тут свій режим, проте план Путіна провалився і війна триває вже 14 місяців.

“Тому цей дзвінок після невдалого наступу Росії та напередодні певних наступальних дій України дуже симптоматичний для Росії. Ба більше, є інтенсифікація відносин. Це посол України в Китаї та спецпердставник Китаю в регіоні – Лі Хуей, який має працювати над пропозиціями щодо того, яку позицію має займати Китай”, – вважає Подоляк.

Радник голови ОП також зауважив, що Путін обіцяв Сі не зловживати ядерною зброєю, проте одразу після цього заявив про розміщення в Білорусі своїх боєголовок. Він додав, що “Росії як суб’єкта глобальної політики вже не існує, а існує Китай, який хоче для себе зайняти певні політичні позиції в глобальному розподілі”. А тому РФ після розмови Сі та Зеленського вдарила ракетами по житлових будинках.

“Це вбивство цивільного населення. Багатоквартирну будівлю треба зруйнувати ракетою “Калібр”. Це все красномовно й чітко розставляє акценти. Мені видається, що зі своєю політикою в дуже обмежений термін Росія буде сама з собою спілкуватися й проводити “саміти” в межах саратовсько-воронежської концепції”, – сказав Подоляк.