Постачальниця найдорожчих в історії яєць для ЗСУ придбала 4 готелі в Хорватії: розслідування

Події

Українка Тетяна Глиняна, скандально відома як постачальниця продуктів харчування для Збройних сил України, зокрема яєць по 17 гривень, виявилася власницею чотирьох готелів у курортному місті Спліт (Хорватія). У такому статусі вона почала зʼявлятися на цих обʼєктах минулого року.

Про це стало відомо із розслідування “NV Бізнес“. Завдяки даним із місцевого бізнес-реєстру вдалось встановити, що з осені 2023 року Глиняна стала бенефіціаркою компаній Zen Adria d.o.o., Pigment d.o.o., Mimoza d.o.o.. А у ще одній фірмі Nazarii d.o.o. вона стала засновницею у 2016 році (у 2022 році на деякий час її власником ставала дочка Ірина Кут). obozrevatel.com

Ці фірми володіють такими готелями у Спліті:

– Бутік-готель Mirari, який має 18 кімнат, ресторан та басейн на даху;

– Готель Ora категорії 4*, який має 24 номери, ресторан та конгрес-центр на 50 осіб;

– Бутік-готель Luxe категорії 4*, який має 30 номерів, ресторан, СПА-центр та конференц-кімнату на 8 осіб;

– Готель Posh категорії 5*, який має 6 апартаментів, басейн на даху, СПА-центр.

Готелі у таких локаціях, що мають 18 і більше номерів, коштують 2,5-3 млн євро. Таким чином, для придбання чотирьох готелів у центрі Спліта потрібно більше 10 млн євро.

Постачальниця найдорожчих в історії яєць для ЗСУ придбала 4 готелі в Хорватії: розслідування

Нагадаємо, що раніше, 2020-го року, Тетяна Глиняна вже фігурувала у корупційному скандалі з Мін’юстом. Тоді ТОВ “Актив компані” розпочало участь у державних закупівлях, але не досягнувши успіху, розгорнуло активну інформаційну кампанію проти конкурентів з метою блокування їхньої роботи.

Постачальниця найдорожчих в історії яєць для ЗСУ придбала 4 готелі в Хорватії: розслідування

Глиняна виступала засновницею цього ТОВ. Ще тоді зазначалося, що жінка неодноразово була задіяна в корупційних скандалах та історіях з передачею хабарів (фірми “Хутровик” та “Візит”), але постійно проходила як свідок завдяки своїм зв’язкам.

Варто додати, що Глиняну називають лідеркою однієї з найбільших бізнес-груп, що постачають харчі Збройним силам України від грудня 1995 року. Вона особисто була засновницею у компаніях з так званої “білоцерківської групи”. Це, зокрема, ТОВ “Преміум компані”, ТОВ “Візит”, ТОВ “Укрпродакорд ВР” та ТОВ “Гранд консалт”.