“Потрібно бути чесними”: на повернення виплат 30 тис. грн військовим відреагували в РНБО

Новини

Грошові виплати військовослужбовцям в Україні не можуть бути однаковими для тих, хто активно воює, та тих, хто перебуває в тилу. Водночас військові на передовій заслуговують на більше, ніж сьогодні може дозволити собі держава. Тому в питанні повернення доплат у 30 тис. грн має бути врахований чинник справедливості.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону. Заява стала його реакцією на звернення військового керівництва країни із проханням переглянути законопроєкт про повернення 30 тис. грн. obozrevatel.com

“Треба бути чесними. Ті люди, які справді воюють, заслуговують на більше, ніж сьогодні може дозволити собі держава. Але ті люди, які перебувають, умовно, в глибокому тилу, додатково додавати їм ще 30 тисяч?.. У нас не вистачає ресурсів, партнери допомагають нам. Тож дискусія має бути щирою та правдивою, і головне – справедливою”, – заявив Данілов.

Він додав, що підтримує позицію, що люди, які не перебувають на фронті, не повинні отримувати додаткових виплат. Також Данілов нагадав, що з 1 лютого всім військовослужбовцям підвищили зарплатню.

“Якщо люди на передовій, на фронті – вони отримують плюс 100 тис. грн. Якщо вони курсанти, перебувають у Мукачеві, умовно, чи в інших містах, чи справедливо, що вони мають отримувати доплату як військовослужбовці за виконання військових речей? Я вважаю, що це несправедливо”, – сказав секретар РНБО.

Раніше військове керівництво України в особі головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та міністра оборони Олексія Резнікова звернулося до депутатів Верховної Ради з проханням відкласти розгляд законопроєкту про повернення доплат військовим 30 тис. грн. Замість цього документа Залужний та Резніков запропонували розробити новий проєкт.