“Повар Путіна” звинуватив російські еліти у перешкоджанні повній мобілізації в РФ, – ISW

Новини

Засновник ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин розкритикував російських олігархів та еліти за те, що вони живуть у “комфортному стані” й перешкоджають повній мобілізації населення в РФ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що “Повар Путіна” 31 жовтня відкрито заявив: “Поки діти (еліт – ред.) не підуть воювати, повної мобілізації у країні не буде”.

В ISW вказують, що Пригожин у Росії має велику популярність і утверджується як політична сила. Він вже почав користуватися цим для того, аби критикувати своїх політичних опонентів у колах російської еліти.

Фахівці не виключають, що через свій високий рейтинг “Повар Путіна” рано чи пізно може створити власну партію. А вже зараз Пригожин почав атакувати місцевих чиновників.

Зокрема він звернувся до генпрокуратури РФ з прохання порушити кримінальну справу за фактом “організації” губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим “злочинного співтовариства” у місті.

“Пригожин стверджував, що злочинна мережа Бєглова має намір пограбувати державний бюджет і збагатити корупціонерів. Ймовірно, він використовує свою критику Бєглова та інших петербурзьких політиків для ще більшого підвищення власної репутації”, – мовиться у звіті.

В Інституті вивчення війни також інформують, що водночас із атаками на політиків Пригожин оголосив про створення “Центру ПВК “Вагнера” в Санкт-Петербурзі, який відкриють 4 листопада

“Він підкреслив, що не повідомляв адміністрацію Санкт-Петербурга про створення центру, оскільки місцева влада не є “достатньо представницькою структурою, щоб втручатися в роботу ПВК “Вагнера”, – розповіли в ISW.

“Повар Путін” закликав місцевих урядовців, у яких є проблеми з його центром, подати на нього в суд і припустив, що створить нові філії, якщо філія в Санкт-Петербурзі буде успішною.

До слова, всю цю діяльність Пригожин розгорнув незважаючи на те, що ПВК заборонені законодавством Росії.