Повернення призовників з-за кордону: експерт відповів, чи це можливо

Новини

Експерт Олег Віщий розповів, чи можливо повернути військовозобов’язаних із-за кордону назад до України.

Як пише Politeka.net, нещодавно Уряд України змусив дипломатичні установи та консульства інформувати військовозобов’язаних українських громадян за кордоном про проведення мобілізації. Але примусово мобілізувати чоловіків наразі не збираються, передає GSM Info.

У постанові Кабміну №1487 від 30 грудня минулого року йдеться, що призовники мають особисто приїхати до України та стати на облік у військкомат. При цьому навряд чи така людина зможе виїхати з України після такої дії.

Як зазначає експерт із консалтингової компанії Олег Віщий, змусити примусово повертатися в Україну військовозобов’язаних навряд чи вийде. Як виявилося, в ухвалі немає норм відстеження геолокації через банківські додатки. І це взагалі неможливо зробити, адже це банківська таємниця та стосується законодавства в іншій сфері.

Тому порядок щодо становлення на облік військовозобов’язаних на облік передбачає лише запровадження інформаційної взаємодії між Єдиним держреєстром призовників, резервістів та військовозобов’язаних та певними інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами даних, що адмініструються державними органами.

мобілізація, ЗСУ

Також неможлива примусова мобілізація з-за кордону через дипломатичні установи та консульства, оскільки це інші країни і там не діють правоохоронні органи. А мобілізація на Батьківщині не може бути підставою для депортації військовозобов’язаного назад в Україну, якщо людина перебуває легально.