Повторюють сценарій Херсона: новий “жест доброї волі” окупантів все ближче, на якому напрямку

Новини

Окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях залишили без фінансування.

Мова йде, як пише Politeka.net з посиланням на Центр національного спротиву, про Запоріжжя.

Згідно з даними, заборгованість по заробітній платі в російській «військово-цивільній адміністрації» тимчасово окупованих територій Запорізької області становить вже від 1 до 2,5 місяців. Самі окупанти стверджують, що гроші заблоковані в російському казначействі у зв’язку з бюрократичними перепонами.

«Проте за інформацією від нашого підпілля блокування коштів відбувається на рівні рішення в москві», – зазначили у Центрі національного спротиву.

Росіяни вирішили не платити кошти своїм «адміністраціям» зважаючи на розвиток ситуації на фронті, – впевнені аналітики.

Нагадаємо, що так було і перед звільненням Херсона.

Тим часом у Міноборони України повідомляють, що з початку травня на тимчасово окупованих територіях у Запорізькій та Херсонській областях, значно зросла кількість випадків мародерства та крадіжок російськими військовослужбовцями.

«Крадуть переважно майно і транспортні засоби під приводом нібито необхідності забезпечення евакуації населення», – повідомляє заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, у населених пунктах Токмак, Пологи, Кам’янка, Розівка, Михайлівка, Молочанськ, Енергодар, Чернігівка на тимчасово окупованій території у Запорізькій області російські окупанти, прикриваючись так званим забезпеченням евакуаційних заходів, обікрали місцеві підприємства та громадян.

«В Енергодарі в нічний час доби з території приватного підприємства “Електропівденмонтаж-10” було викрадено близько 20 одиниць автотранспорту та розграбовано склад матеріального майна», – розповіла Маляр.

Також вночі під приводом евакуації російської окупаційної адміністрації зі Скадовська на тимчасово окупованій території у Херсонській області окупанти поспішно вивезли награбовану оргтехніку та інше майно.