“Пpoти мене шиpять пpoвoкaцію”: Фаріон відрeaгувала на зaтpимання стyдeнта з Кpиму

Новини

Ексдепутатка та мовознавиця Ірина Фаріон відреагувала на новину про те, що російська ФСБ затримала проукраїнського студента з Криму. Це трапилось після того, як вона опублікувала у соцмережах скріншот електронного листа з особистими даними юнака. Попри те, що у листі кримчанин вказав, що навчається у Сімферополі, науковиця заявила, що не знає, звідки люди, які її підтримують.

Реакцію на ситуацію Ірина Фаріон опублікувала на Telegram-каналі, пише Суспільне.

“Бачу, що ширять чергову провокацію проти мене, начебто через мене затримано якогось студента. Панове. Не ведіться на гебістську тактику ворога. Мене підтримують сотні людей, і я їм за це вдячна. Поза тим, я не можу знати, звідки ці люди. Але я знаю, що тільки нашою відкритою публічною боротьбою можемо перемогти ворога всередині країни. Борітеся — поборете”, — заявила мовознавиця.

У пресслужбі Львівського національного університету “Львівська політехніка”, де викладає Ірина Фаріон, повідомили, що створили робочу групу щодо цієї ситуації. Вона працюватиме до 22 листопада.

У листі до Ірини Фаріон кримчанин Максим Глєбов висловив підтримку мовної політики науковиці. А також заявив, що чекає на ЗСУ в рідній Керчі та Сімферополі, де зараз навчається на 1 курсі. Юнак додав вірить, що Україна переможе Росію, а мова — “язык”. Відповідний скріншот з іменем, прізвищем та місцем навчання юнака Фаріон опублікувала у соцмережах та відмовилась його приховати після критики.

Завдяки скріншоту невдовзі росіяни ідентифікували студента та висловили науковиці подяку. Проросійський блогер Олександр Таліпов у своєму Telegram-каналі “Крымский СМЕРШ” повідомив, що хлопця затримали. На відео, що виклали окупанти, Глєбов зізнається у тому, що написав цей лист. Він також зазначає, що знаходиться у так званому “Центрі по боротьбі з екстремізмом”, а також зрікається від своїх слів після проведеної “інтелігентної бесіди”.

Реакція представників української влади

“Щодо інциденту з громадянкою України Фаріон. Це ницість, і злочин, викладати назагал повідомлення, від людини, яка пише тобі з тимчасово окупованої території”, — наголосила постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева.

Також вона зазначила, що щодня спілкується з громадянами в окупованому Криму, проте “мені ніколи б і в голову не прийшло виставити в публічний простір особисту переписку, наражаючи людину на небезпеку”.