Президент Литви про винищувачі для України: ці “червоні лінії” треба переходити

Новини

Міжнародні партнери мають перетнути так звані “червоні лінії” та відправити Україні винищувачі та ракети великої дальності для боротьби проти російської агресії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посилання на Delfi.

“Я бачив багато червоних ліній, які були проведені, і іноді у мене навіть складається враження, що ці червоні лінії проводимо не ми, західні країни, демократичні держави, а терористична держава Росія, використовуючи страх і погрози”, – сказав президент Литви Гітанас Науседа.

При цьому він підкреслив, що ці “червоні лінії”, вже неодноразово перетиналися. Для прикладу президент Литви згадав, що колись статус кандидата в Євросоюз для України теж був табу.

“Навіть коли почалася війна, Німеччина спочатку категорично заявила, що надсилатиме лише бронежилети, шоломи та подібне спорядження, але ні в якому разі не зброю. Але “червона лінія” давно пройдена. Цей рубікон пройдено таким чином, що я дуже сподіваюся, що ця “червона лінія” – якщо вона дійсно є, я думаю, що вона існує лише в наших головах – також буде пройдена”, – додав Науседа.

Президент Литви підкреслив, що винищувачі та ракети великої дальності також є важливою військовою допомогою для України.

“Тому що винищувачі, ракети великої дальності є необхідною військовою допомогою, і в цей момент, коли війна перебуває на такій вирішальній фазі, де має статися переломний момент, надзвичайно важливо, щоб ми не зволікали, щоб не було затримки. Тому я відповідаю на ваше запитання: ці “червоні лінії” треба переходити”, – сказав він.