Прийшов пішки: похмурого Лукашенка зняли біля труни близького соратника, якого могли отруїти

Новини

У Білорусі відбувається церемонія прощання із главою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм.

Першим на церемонію прибув Олександр Лукашенко. Як повідомляє Пул першого, від ОП Лукашенко йшов пішки. politeka.net

Президент Білорусі поклав букет троянд, постояв біля труни.

Нагадаємо, Володимир Макей помер раптово минулої суботи, 26 листопада. Дипломатові було 64 роки.

Напередодні Володимир Макей зустрічався із представником Святого Престолу у Білорусі – Апостольським Нунцієм, архієпископом Анте Йозичем.

За даними білоруських ЗМІ, Макей помер від інфаркту вдома в Дроздах. Однак дехто переконаний, що смерть Макея не є випадковою.

Як повідомив російський опозиціонер Леонід Невзлін із посиланням на джерела, близькі до російських спецслужб, Макея нібито отруїли.

“Глава МЗС Білорусі Володимир Макей помер у результаті отруєння отрутою, розробленою у спецлабораторії ФСБ, кажуть джерела, близькі до російських спецслужб. Клінічна картина у разі смерті від інфаркту, інсульту чи серцевої недостатності”, – написав Невзлін.

Опозиціонер також повідомив, що смерть Макея викликала паніку у білоруських номенклатурних колах, у тому числі й у диктатора Лукашенка. Він наказав замінити своїх кухарів, обслугу та охорону, а його дітям надано додаткову охорону

“Диктатор нікому не довіряє. Небезпідставно він вважає, що після Макея пишний похорон може влаштувати вже йому. Москву не влаштовує затримка із вступом білоруської армії у війну проти України, Кремль готовий задіяти всі важелі для тиску на білоруський режим”, – заявляв Невзлін.

У свою чергу, політолог Андрій Піонтковський також зазначив, що смерть Макея виглядає дуже підозріло. На його думку, усунення Макея – це акція Москви, оскільки Кремль завжди звинувачував його за багатовекторність Лукашенка.