Продавав авто, передані з-за кордону для ЗСУ: Суд виніс вирок засновнику івано-франківського благодійного фонду

Новини

В Івано-Франківську на 2 з половиною роки посадили засновника організації “Міжнародний благодійний фонд “Медична фундація”, який незаконно продавав гуманітарну допомогу. Разом із спільником він перепродував автомобілі, які передавали воїнам Сил оборони України з інших держав. Рішення 23 жовтня ухвалив Івано-Франківський міський суд, воно опубліковане на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, передають Патріоти України.

Як встановило слідство, внаслідок таких схем псевдоволонтери збагатилися на 466 016 грн. Свою провину у суді обвинувачені визнали. У рішенні суду йдеться, що влітку 2022 засновник фонду та його спільник отримали від польських волонтерів автомобіль Mitsubishi Pajero. Машину купили двоє поляків і хотіли безоплатно передати її військовим українській армії.

Фігуранти справи забрали це авто на стоянці у Перемишлі і підписали зобов’язання про те, що передадуть його ЗСУ. Вже в Івано-Франківську вони за 5,5 тисячі євро продали цю машину людині, яка шукала авто для виконання бойових завдань на фронті.

Пізніше ці чоловіки за допомогою ГО “Стей Сейф УА” отримали машину марки “Mersedes-Benz Ambulance”. Умовою отримання цього транспортного засобу була його обов’язкова передача українській армії. Проте обвинувачені пішли за звичною схемою та продали авто за 7,2 тисячі євро.

Автомобіль продали чоловікові, який шукав транспортний засіб для потреб Сил оборони України. Засновнику благодійної організації суд призначив 2 роки 6 місяців обмеження волі, а його спільнику – 1 рік та 4 місяці.

За даними Опендатаботу, засновником цього фонду є Богдан Лущак. Організацію зареєстровано у 2019 році в Івано-Франківську.