Продумали все заздалегідь? Сплив важливий нюанс з підривом окупантами Каховської ГЕС

Новини

Російські окупанти заздалегідь готувалися до підриву Каховської ГЕС. За тиждень до теракту російський уряд дав дозвіл не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися внаслідок воєнних дій, зокрема, й на тимчасово окупованих територіях України.

Рішення набуло чинності з 31 травня. Про це пише видання The Insider, журналісти якого знайшли ухвалу уряду на порталі правової інформації РФ.obozrevatel.com

Видання пише, що за тиждень до підриву Каховської ГЕС російська влада дала дозвіл не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися внаслідок воєнних дій. Окупанти поширили дію постанови й на тимчасово окуповані території України, які загарбники оголосили “територією РФ” і внесли в свою конституцію.

Відповідний документ з’явився на офіційному порталі правової іннформації РФ 30 травня, а вже наступного дня його підписав голова російського уряду Михайло Мішустін. З 31 травня постанова набула чинності.

“До 1 січня 2028 року технічне розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах та аварій гідротехнічних споруд, що сталися внаслідок військових дій, диверсій та терористичних актів, не проводиться”, — зазначено у документі.

Продумали все заздалегідь? Сплив важливий нюанс з підривом окупантами Каховської ГЕС

У цьому ж документі є також пункт, який передбачає, що з 1 вересня 2023 року до 1 березня 2024 року тимчасово окуповані території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей виводяться з–під дії частини пунктів російського закону “Про промислову безпеку небезпечних виробничих об’єктів” та “Про безпеку гідротехнічних споруд”.

Продумали все заздалегідь? Сплив важливий нюанс з підривом окупантами Каховської ГЕС

Нагадаємо, вранці 6 червня стало відомо, що окупанти підірвали Каховську ГЕС, під загрозою затоплення – до 80 населених пунктів: Зеленський скликав екстрене засідання РНБО.

Глава держави назвав влаштований Росією теракт  найбільшою рукотворною екокатастрофою в Європі за десятки років

У населених пунктах Херсонщини, які потрапляють у зону підтоплення, оголосили евакуацію населення. Фіксується підняття рівня води нижче за течією Каховського водосховища, який вже за кілька годин може досягти критичного рівня.

За даними “Укренерго”, Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню. Там попередили про загрозу для ЗАЕС, адже вода з Каховського водосховища використовувалася для охолодження реакторів. Нині рівень води в водосховищі стрімко знижується.

Тим часом в “Енергоатомі” розповіли, що поки ситуація на ЗАЕС після підриву Каховської ГЕС залишається контрольованою. Персонал станції та експерти МАГАТЕ відслідковують усі показники.

При цьому партизани руху “Атеш” розповіли, який батальйон РФ підірвав Каховську ГЕС, і зазначили, що на злочинців, імена яких відомі, розпочинається полювання. Визнав, що підрив здійснили саме російські окупанти, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ, й один із загарбників. Він закликав також нищити інші гідротехнічні споруди в Україні.

Російські пропагандисти тим часом кілька разів перевзувались, коментуючи підрив Каховської ГЕС. Спочатку вони запевняли, що на об’єкті нічого не трапилося, раділи з того, що українські військові після прибуття води внаслідок теракту змушені були залишити плацдарм для подальшого звільнення Херсонщини, а коли масштаби катастрофи стали очевидними – почали генерувати різноманітні фейки та звинувачувати в усьому Україну.

Однак світ у хитрощі пропагандистів і терористів не повірив: західні лідери один за одним називають саме Росію відповідальною за жахливий теракт і зазначають, що “терористи не зупиняються, якщо їх не зупинити”.

Сама ж Росія цинічно звинуватила у скоєному окупантами теракті Україну. Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, мовляв, Україні нищити свою ж ГЕС і влаштовувати катастрофу, співмірну з аварією на ЧАЕС, знадобилося, аби позбавити води окупований Крим та через начебто “провальний контрнаступ”.

Україна у відповідь ініціює термінове засідання Радбезу ООН.