Проукраїнський сенатор Ліндсі Грем зрадив Україну та перейшов на бік Трампа – ЗМІ

Новини

Голосування Ліндсі Грема проти допомоги Україні стало шоком для журналістів з огляду на те, що ще зовсім недавно він звинувачував Байдена в недостатній допомозі Україні.

Відомий американський сенатор Ліндсі Грем, який протягом тривалого часу був затятим прихильником України та відвідував Київ, раптово здійснив розворот на 180° і зрадив Україну, виступивши проти військової та фінансової допомоги Києву. Під час останнього голосування в Сенаті він проголосував проти допомоги Україні та Ізраїлю в обох варіантах: і з, і без імміграційного правочину.

Замість Мюнхенської конференції з безпеки, куди він їздив щороку і де обговорюватиметься допомога Україні, Грем цих вихідних їде з делегацією на південний кордон США, пише політичний оглядач Каріна Орлова

Розворот Грема щодо допомоги Україні посилає різкий попереджувальний знак союзникам США про те, що навіть один із найагресивніших прихильників інтервенціонізму США за кордоном, мабуть, потрапив під вплив більш ізоляційної позиції, що пронизала Республіканську партію, пише “Вашингтон Пост”.

Протягом останніх переговорів щодо імміграційної угоди з Гремом консультувалися щодо статусу законодавства. Його співробітники офіційно приєдналися до переговорного столу у грудні. Але тон Грема почав змінюватися в середині січня після візиту до Трампу до Мар-а-Лаго, за словами людей, знайомих із переговорами, які говорили з “Вашингтон Пост” на умовах анонімності, щоб відверто обговорити це питання.

Незабаром після візиту Трамп почав жорсткіше виступати проти законопроекту, а сенатори-республіканці почали виходити з угоди ще до того, як її було оголошено. Грем почав висловлювати гостріші побоювання з приводу того, чи були положення щодо умовно-дострокового звільнення іммігрантів досить сильними.

З постійно мінливих вимог Грема сенатор Кірстен Сінема з Арізони прозвала його Монстром хаосу.

“Що стосується голосування Ліндсі Грема проти допомоги Україні, що стало шоком з огляду на те, що ще зовсім недавно він звинувачував Байдена в недостатній допомозі Україні, то Грема, ймовірно, непокоїть його політичні позиції в рідному протрампістському штаті Південна Кароліна або бажання обійняти кабінетну посаду в майбутній адміністрації Трампа (Грем не переобиратиметься у 2026 році)”, – Наголошує оглядач.