Прямо в ООН: розслідування не буде – рішення організації. Кислиця повідомив всім!

Новини

Після підриву окупантами Каховської ГЕС, розслідування підриву греблі неможливе в умовах окупації та відмови загарбницької адміністрації від співпраці.

Про це постпред України при ООН Сергій Кислиця заявив журналістам.

«Ви можете зробити логічний висновок, що будь-яке розслідування за нинішніх умов окупації та відмови окупаційної влади від співпраці неможливе», – сказав він.

На прохання прокоментувати переговори, ініційовані Ердоганом щодо створення комісії для розслідування за участю експертів воюючих сторін, ООН та міжнародної спільноти, Кислиця порадив поцікавитися в представника Туреччини.

«Думаю, вам краще запитати турецьку місію або турецького представника про те, як далеко вони просунулися в цих дискусіях – це не вирішується з Нью-Йорка», – зауважив дипломат.

Він підкреслив, що Україна очікує повної співпраці з боку окупаційної влади в наданні безперешкодного доступу для евакуації людей міжнародним організаціям, таким як ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Навіть їхні військові сидять на деревах, чекаючи евакуації, – додав постпред. – Вони навіть не піклуються про своїх солдатів».

Додамо, В ООН підрив Каховської ГЕС назвали “наслідком російського вторгнення до України”, втім, прямо не сказали, що саме РФ спричинила трагедію. Організація аргументувала це тим, що “не має доступу до незалежної інформації, щоб перевірити, як катастрофа сталася”.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив журналістам у Нью-Йорку, що щонайменше 16 000 людей вже втратили домівки, і запевнив, що вони і партнери надають допомогу постраждалим районам, зокрема питну воду, таблетки для очищення та інші важливі речі.

Він назвав підрив ГЕС “монументально гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою і трагедією”, яка “є ще одним прикладом жахливої ​​ціни війни для людей. Шлюзи страждань переповнюються вже більше року, і це має припинитися, разом з усіма нападами на цивільних осіб та інфраструктуру”.