Прийшла неочікувана звістка. Ніяких електронних браслетів, відразу у СІЗО! Мера Одеси Труханова ув’язнили

Новини

Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту у справі щодо заводу “Краян”, повідомили у САП 4 травня.

Альтернативою визначили 13 млн грн застави, повідомив журналіст Олег Новіков.

У САП пообіцяли надати деталі згодом.

25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень у справі про розкрадання 92 млн грн під час придбання будівель одеського заводу “Краян”.

Труханов мав внести заставу протягом п’яти днів.

Що відомо про справу заводу “Краян” та участь Труханова

За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу “Краян”, за завищеною ціною.

На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень.

Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.

На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії “Девелопмент Еліт” Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.

У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу “Краян” Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.

У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі “Краяну” між ними не було.

11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.

ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.