Прийшов час оплати: українці масово отримують квитанції з податкової

Новини

У разі прострочення платежу буде нараховано штраф

Буквально за кілька днів українці отримають квитанції від Державної податкової служби. У цих документах буде повідомлення, що доведеться сплатити податки за житло.

Ця процедура набуде чинності з 1 липня, а сума податку прямо залежить від площі житла. Проте за це платити за всю житлову площу не потрібно, а лише за так звані “зайві” квадрати.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню від Державної податкової служби України.

Зайві квадратні метри – це квартири понад 60 кв метрів та будинки від 120 кв метрів. Сплатити податок доведеться за минулий рік, а сума податку становить до 1,5% від мінімальної заробітної плати. Нині це 97,5 гривень за квадратний метр (максимальна сума).

Квартири, скріншот: YouTube

Після отримання платіжки – громадянин матиме 60 днів на оплату податку. У разі прострочення платежу буде нараховано штраф. Тобто сплатити податок потрібно до кінця літа, інакше податкова почне застосовувати штрафні санкції.

Податки в Україні, кадр з відео

Розглянемо з прикладу, задля кращого розуміння алгоритму нарахування податку. Допустимо, у вас є квартира з площею 100 квадратних метрів. Тобто, за нормами у вас 40 зайвих квадратних метрів. Тобто це 3900 гривень податку (40 помножити на 97,5 гривні).

Якщо ж ви володієте і будинком, і квартирою, то їхня загальна площа не повинна перевищувати 180 квадратів, інакше доведеться сплатити податок.

При цьому є випадки коли платити податок на нерухомість не потрібно: нерухомість знаходиться в зоні бойових дій; нерухомість знаходиться на тимчасово окупованій території; якщо нерухомість знищена внаслідок бойових дій.

Зазначимо, що податок на нерухомість надходить до місцевих органів влади. Тому податок потрібно сплатити до податкової за місцем своєї реєстрації.