Приїхали! Від повісток тепер не відвертишся: Верховна Рада вже має документ…

Новини

В Україні хочуть змінити порядок проведення мобілізації. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.

Головні зміни:

— комунальникам та власникам будинків хочуть надати право вручати повістки військовозобов’язаним чоловікам на законодавчому рівні;

— пропонується дозволити комунальникам та власникам будинків збирати інформацію про військовозобов’язаних чоловіків, а також сприяти їхньому прибуттю на виклик у військкомат.

На думку авторів, законопроект має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати, наприклад, щодо релігійних чи інших переконань. Ці причини пропонується зазначати у відповідній заяві, яка надсилається до військкомату.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що “старання примусом та погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну”.

Людей, які з різних причин не можуть або не хочуть воювати, пропонують залучати до робіт, які мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах військового стану.