ПЦУ переходить на новий календар, важливе свято “загубиться”: про що важливо знати українцям

Новини

Починаючи з 1 вересня, Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) переходять на новий юліанський календар. Це призведе до зміщення дат на 13 днів назад у цьому році, що призведе до втрати одного важливого релігійного свята.

До цього часу, щороку 11 вересня, як православні, так і греко-католики відзначали свято Усікновення голови Іоанна Предтечі, що вважається скорботною подією за священними писаннями. В цей день понад дві тисячі років тому відбулася казнь великого пророка Іоанна Хрестителя.

Ця подія, хоча і не є однією з “Великих Дванадцяти”, має важливе місце в християнстві, і віряни відзначають її як значуще свято. У цей день також дотримують строгого посту та уникають будь-яких дій зі здобутком.

Внаслідок календарної реформи це свято буде відзначатися вже 29 серпня від наступного року, а цього року воно “пропаде”.

Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, рекомендує відзначати Усікновення в найближчу неділю до 11 вересня (або 10-го, або 17-го).

“Ми знаємо, що у нас існує безліч храмів, присвячених цьому святкуванню. Ми рекомендуємо цього року святкувати це свято в найближчу неділю перед або після 11 вересня, або ж в неділю, 10 вересня, або наступну неділю, 17 вересня”, – зазначив він.

Важливо зазначити, що як у ПЦУ, так і в УГКЦ, дозволяється парафіям залишитися при “старому стилі” відзначення свят.

Джерело: РБК-Україна.