Путін готовий “здати” прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

Новини

На тлі провалів в Україні армію країни-агресора раптово вирішили “реформувати”, серед іншого серйозно наростивши її чисельність. Однак реалізацію цих планів вже поставлено під сумнів як пересічними росіянами, так і безпосередньо окупантами. Але найбільше питань у РФ викликає рішення про формування нових військових округів, бо насправді їхнє головне завдання – захист путінського режиму.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Війна прийшла до їхнього дому

“Захист людей і насамперед захист Росії” – так у січні 2023 року Володимир Путін пояснив мету вторгнення в Україну. У травні в Кремлі говорили, що “спецоперація” продовжуватиметься, щоб не допустити обстрілів російських територій, проте цей місяць ознаменувався успішними атаками на Москву, а також по військових об’єктах окупантів в інших регіонах країни-агресора. Чого тільки варті бойові рейди російської опозиції з РДК та легіону “Свобода Росії”, які стали для багатьох справжнім шоком.

При цьому з початку війни, стверджує ФСБ, російські регіони “були атаковані понад дві тисячі разів”. Найгарячіше зараз у прикордонній Бєлгородській області, звідки воєнні злочинці щодня протягом тривалого часу обстрілюють Україну. Тому “а нам за що?” – питання справді риторичне.

Але незважаючи на це, результати опитування в Telegram, наприклад, серед мешканців Шебекіно показали: 72% людей продовжують підтримувати війну проти нашої країни. Тобто з причинно-наслідковими зв’язками там зовсім погано.

Путін готовий "здати" прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

Тим часом географія ударів по російській території розширюється з кожним днем: крім Бєлгородської, “отримують” Брянська та Курська області. Також прилітає вже Смоленській та Калузькій.

До речі, ситуація з Шебекіно, мешканці якого змушені самостійно, без підтримки влади, евакуюватися, а також жорстка цензура на федеральних телеканалах про те, що відбувається в цьому місті, чітко показали: порятунок утопальників – справа рук самих утопальників.

Влада готується до розпаду РФ

У 2023 році Генштаб ЗС РФ планує створити нову загальновійськову та повітряну армії, один армійський корпус, п’ять дивізій, 26 бригад, а також сформувати Азовський військово-морський район. Ще одне нововведення – буде сформовано два військові округи: Московський та Ленінградський.

Російський пропагандист Олександр Коц, пов’язаний з воєнною розвідкою, у своєму Telegram порівняв ситуацію в Сирії та Україні й фактично визнав провал російської армії.

“Довгі роки вважалося, що Росії не потрібна занадто масивна армія, а для забезпечення інтересів держави вистачить і відносно невеликого професійного війська. Подібний підхід спрацював у Сирії, де дуже скромному російському угрупованню вдалося досягти значних результатів. Однак на Близькому Сході нам протистояли іррегулярні формування, “бармалеї в капцях”. В Україні проти нас – сучасна армія з потужними розвідувальними можливостями, сильною артилерією та глибокоешелонованою системою ППО. Тут малими силами вже не обійтися“, – написав російський пропагандист.

Проте реалізацію таких планів щодо розширення поставив під сумнів колишній “міністр оборони ДНР”, полковник ФСБ у відставці Ігор Гіркін (Стрєлков). Він засумнівався, що без загальної мобілізації в РФ можна “наповнити” всі ці округи та бригади. До того ж, за визнанням воєнного злочинця, “на фронті багато частин не укомплектовано до штатів воєнного часу навіть близько, та й немаленькі втрати постійно”.

Путін готовий "здати" прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

Анонсоване розширення армії РФ викликало багато питань як серед тих, хто підтримує “СВО”, так і безпосередньо учасників війни проти нашої країни. Росіяни вже назвали це “казками”.

Путін готовий "здати" прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

Путін готовий "здати" прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

Путін готовий "здати" прикордоння, головне – захистити Москву: що стоїть за створенням нових військових округів у РФ

А ось російський аналітик Анатолій Несміян переконаний, що збільшення чисельності війська та створення нових військових округів призведе до дуже серйозного якісного “просідання” армії РФ.

“Простіше кажучи, вона буде практично не здатна навіть до того формату бойових дій, який веде сьогодні. До всього іншого необхідність забезпечення армії, що різко збільшилася, призведе до того, що ВПК буде позбавлений можливості розвивати нові озброєння – тут би попередніми поколіннями озброєнь забезпечити. Зворотний процес – підвищення якості армії через її скорочення – неможливий, оскільки для величезної країни, яка сама себе загнала в окоп, якісна, але нечисленна армія погоди не зробить. Така армія може наступати, але не оборонятися”, – вважає аналітик.

Окремо він наголосив на формуванні двох нових військових округів.

“Створення двох особливих військових округів – столичних – говорить про те, що саме в них будуть вливати основні ресурси. Можливо, що шляхом вилучення з інших. Влада вже розуміє, що утримати всю країну для неї буде проблематично, і готується до розпаду чи принаймні швидкої регіоналізації та часткового обвалення по периферійних областях”, — пише Несміян.

На його думку, саме тому “ніхто і не збирається надавати допомогу Бєлгородській (а потім Курській або Воронезькій областям, а надалі – Ростовській області та Кубані) – їх вирішено приносити в жертву, режим має намір тримати центральні території зубами, тому що Росія – столицецентрична країна, і контроль за столицями забезпечує легітимність влади. Нехай навіть символічну”.

Тому і створюють столичні військові округи. “Нехай все навколо горить синім полум’ям, Москву супостату не здамо. У цьому сенсі жителям не-московських і не-петербурзьких регіонів потрібно відразу зрозуміти – ніхто їм ні в чому допомагати і тим більше рятувати, як що, не буде. Самі, все самі. На вас режиму було глибоко начхати в мирний час, а зараз – ну, подумайте самі”, – переконаний Несміян.

Ніхто не хоче вмирати

Тим часом глава мобілізаційного управління Генштабу ЗС РФ Євген Бурдинський розкрив подробиці процесу мобілізації в Росії та формування нових підрозділів. Цікавий факт: його доповідь опублікували в журналі міноборони, але незабаром видалили.

Із цієї доповіді стало відомо, що з мобілізованих росіян уже нібито сформували 280 нових підрозділів. Проте армія Росії має великі проблеми через “неготовність частини суспільства до виконання військового обов’язку” і звинувачує в цьому “інформаційний тиск мережевої блогерської спільноти”.

Бурдинський також визнав, що в окупаційній армії є проблема із забезпеченням озброєннями та технікою.

Військкомати, своєю чергою, зібрали базу даних 31,6 мільйона осіб, 2,9 мільйона з них – росіяни призовного віку. Влада також збирає актуальні номери мобільних телефонів та адреси електронної пошти військовозобов’язаних.

Резервний фонд уряду виділив 5 млрд рублів, щоб “стимулювати” співробітників військкоматів посилено працювати над мобілізацією та призовом. Напевно, тому вони “гребуть” навіть психічно хворих і людей з іншими серйозними захворюваннями, а такі випадки фіксуються не тільки в глибинці, а й у Москві.

З кожним днем у Росії опір злочинній мобілізації на війну проти України лише зростає: ніхто не хоче вмирати. За даними Генерального штабу ЗСУ, з початку повномасштабного вторгнення втрати армії Росії становлять уже майже 210 тисяч одиниць особового складу.