Путін готує відповідь на обмеження вартості нафти: Bloomberg з’ясував плани Кремля

Новини

Президент РФ Володимир Путін вимагає заборонити російським компаніям продавати нафту всім країнам, які погодяться на обмеження цін. Ідея полягає в тому, щоб пул покупців (ЄС, країни “Великої сімки”) не купував газ із РФ, якщо його ціна буде вищою за певний мінімум.

Як повідомляє видання Bloomberg, Кремль уже готує президентський указ. По суті, це заборонить будь-яку згадку граничної ціни в контрактах на російську нафту або нафтопродукти, а також заборонить навантаження, призначене для будь-яких країн, які ухвалюють обмеження.

Європейський Союз намагався домовитися про те, наскільки суворою має бути межа цін. Дипломати призупинили переговори у п’ятницю про пропозицію встановити стелю на рівні близько 65 доларів за барель.

“Неясно, який вплив на торгівлю вплине на обмеження цін або указ Кремля у відповідь. Це пов’язано з тим, що формальні прихильники цього заходу вже утримуються від купівлі російської нафти. Ця політика насправді націлена на інших великих споживачів, таких як Індія, у яких не буде доступу до західного страхування та інших служб доставки, якщо вони платитимуть за російську нафту більше за встановлену ціну”, – зазначає видання.

Президент Росії Володимир Путін та кілька інших офіційних осіб неодноразово заявляли, що країна не постачатиме енергію тим, хто приєднається до цінової стелі. Натомість країна перенаправить свої поставки нафти “ринково-орієнтованим партнерам”.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, у Європейському Союзі хочуть встановити стелю цін на газ на рівні 275 євро за МВт-годину ($2893 за 1 тис. куб.). Цікаво, що ця позначка вдвічі вища, ніж зараз на ринку, коштує газ – 124 євро за МВт-годину ($1304 за 1 тис. куб.). Однак такий план не дасть результатів. Білявський розповів, яка стеля цін принесе результат.