Путін втрачає вплив. Подоляк прогнозує швидкий розкол у російській еліті

Новини

Росія програє війну і буде змушена йти на оновлення своєї політичної еліти. Вже за місяць-два у Кремлі можуть виникнути напружені конфлікти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова радника голови ВП Михайла Подоляка в ефірі національного телемарафону.

Він вважає, що на тлі того, як президент РФ Володимир Путін втрачає вплив, у Кремлі з’являються нові фаворити, у тому числі творець “ПВК Вагнера” Євген Пригожин та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, а також заступник голови керівника адміністрації президента Сергій Кирієнко.

“Вони поступово беруть на себе ініціативу і говорять якісь речі, які не такі радикальні, як це каже пан Путін, або навпаки, радикальніші”, – сказав Подоляк.

За його словами, на Росію чекає політична трансформація.

“У російській еліті однозначно буде розкол. Це – перше. Друге – Російська Федерація обов’язково пройде через внутрішню політичну трансформацію, інакше ніяк. Вона програє війну і буде змушена йти на оновлення своєї політичної еліти”, – заявив Подоляк.

Він зазначив, що очікує напружених конфліктів, втрати впливу Путіна, зміни ключових спікерів у “російській еліті” та внутрішнього діалогу в Росії про те, як їй вийти з цієї війни, щоб не втратити остаточно російську державність.

“Ось це ключовий порядок денний, яким житиме Російська Федерація буквально вже через місяць-два”, – сказав він.