Рекордну кількість Захисників повернули з полону, кадри нового обміну: серед звільнених герої “Aз0вcтaлi”

Новини

У середу, 3 січня 2024 року, відбувся довгоочікуваний обмін військовополоненими, найбільший за кількістю Захисників, яких вдалося повернути.

З російського полону 3 січня вдалося звільнити 230 українців та українок. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Більшість звільнених (225 осіб) – чоловіки, пʼятеро – жінок. Серед звільнених Захисників – представники Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної поліції.

“Це захисники міста Маріуполь, острова Зміїний… Є оборонці, які були на заводі “Азовсталь”, – заявив Омбудсман Дмитро Лубінець.

Крім того, звільнено шестеро цивільних, яких російські окупанти незаконно позбавили волі.

Зокрема після виснажливих місяців полону повернулася додому бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП, яка навіть перебуваючи у неволі, принципово розмовляла українською мовою. Повідомляється, що окупанти декілька разів імітували її вивезення на обмін, але потім повертали назад до місця утримання.

“Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя”, – заявили в Координаційному штабі.

Далі на звільнених захисників чекає медичний огляд, допомога з відновленням документів, карток та реабілітація.

Відзначимо, за час повномасштабної війни це вже 49 обмін військовополонених. Загалом вдалося повернути додому 2 828 захисників.